optyk Pabianice, Okulary przeciwsłoneczne

Pabianice| Łask| Zduńska Wola| Sieradz
tel 42 215 92 22
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary przeciwsłoneczne są już dzisiaj koniecznością.
To nie tylko modny dodatek do naszego stroju, lecz przede wszystkim ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
Dlatego też, przy ich wyborze powinniśmy kierować się nie tylko modą, ale również – a może przede wszystkim – jakością.
Na pierwszy rzut oka okulary przeciwsłoneczne z prawdziwego zdarzenia niewiele różnią się od tych, które je tylko udają. Różnicę odczujemy już po kilku godzinach. Ból głowy, pieczenie oczu, zniekształcenia obrazu – to właśnie kupiliśmy sobie razem z okularami z ulicznego straganu czy stacji benzynowej.
Takich „wynalazków” nie spotkamy w żadnym szanującym się zakładzie optycznym.
Od wielu lat proponujemy naszym klientom aktualne kolekcje okularów przeciwsłonecznych
takich firm jak MAX MARA, PIERRE CARDIN, WILLIAM MORRIS, EXESS, GENESIS, PREGO, GEOS, ENOX, BRENDA, MOONLIGHT
Korekcyjne szkła przeciwsłoneczne
Jeśli na co dzień używasz okularów korekcyjnych, możesz mieć je również w wersji
przeciwsłonecznej, ze szkłami zabarwionymi na dowolny kolor, i typowo przeciwsłonecznymi oprawkami
Szkła fotochromowe
Jeżeli nie chcesz mieć dwóch par okularów, dobrym rozwiązaniem będą szkła fotochromowe, które zmieniają zabarwienie zależnie od natężenia naturalnego światła.
Szkła polaryzacyjne Xperio
Chronią oczy przed wpływem wszelkiego rodzaju odblasków i oślepień. Redukują rażące światło odbite od gładkich powierzchni, takich jak woda, śnieg, lód, mokra powierzchnia drogi, przednia szyba samochodu. Poprawiają kontrast i gwarantują lepsze, bardziej nasycone widzenie kolorów.
Soczewki Xperio skracają czas reakcji kierowców, pozwalając im się zatrzymać 7 metrów wcześniej przy prędkości 80km/h (długość skrzyżowania).
SZKODLIWE PROMIENIOWANIE UV
Dzisiaj każdy już chyba wie o szkodliwości promieni słonecznych i wychodząc z domu nie zapominamy o odpowiednich kremach z filtrami.
To samo dotyczy naszych OCZU! Je też trzeba chronić!!!
Długotrwałe eksponowanie na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe może doprowadzić do uszkodzeń oczu. Tak jak nasza skóra ulega poparzeniom tak łatwo możemy uszkodzić przednią cześć oka, powieki, rogówkę czy siatkówkę.
Gdy nasze oczy są bezpośrednio wystawione na działanie szkodliwych promieni UV możemy odczuwać dyskomfort. Oczy mogą łzawić być zaczerwienione, możemy odczuwać ból ,większą wrażliwość na światło. Jednak poważniejsze problemy pojawiają się gdy skutki promieniowania się kumulują a są one nieodwracalne w czasie. Mimo, iż na początku możemy nie dostrzegać objawów to długotrwałe promieniowanie może doprowadzić do takich chorób jak: zaćma, uszkodzenie siatkówki, rak skóry wokół powiek, zmiany mogą się też pojawić w rogówce i siatkówce.
Ochrona oczu poprzez noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrami jest szczególnie ważna w przypadku dzieci, gdyż ich źrenice są większe i jaśniejsze niż u osoby dorosłej a tym samym bardziej narażone na uszkodzenie.
kilka faktów:
- promienie UV przechodzą przez chmury prawie w 100%
-60% promieniowania UV przypada miedzy godziną 10:00 – 14:00 każdego dnia!
- promienie UV odbijane od różnych powierzchni takich jak: śnieg, piasek, woda zostają wzmocnione w niektórych przypadkach nawet do 80%
- promieniowanie UV wzrasta wraz z wysokością ( na każde 1000m o 10%-20%)
- promienie UV docierają pod wodę
Chociaż promieniowania nie widzimy to jest ono obecne WSZĘDZIE!!!
Zatem chrońmy oczy nosząc
ODPOWIEDNIE OKULARY PRZECIWSŁONECZNE!!!
Poleć naszą stronę znajomemu:
wyślij
© 2024 Salon Optyczny ZAMKOWA 11 ◊ odwiedzin: 149975 ◊ użytkowników online: 1 ◊ coded by Nethium